Lajme

Alpinistja Arineta Mula nuk ndal ngjitjet në male as gjatë muajit Ramazan ”Agjërimi veçse ma shton forcën”

Autori: Gazeta inFokus 20:38 | 20 May 2020

Ngjitjet nëpër majat e Kosovës, Arineta Mula nuk është duke i ndalur as në këto ditë të Ramazanit.

Edhe pse agjërueshëm, Mula çdo ditë është duke sfiduar vetën për të arritur ta thyejë rekordin e saj personal, shkruan Gazeta inFokus.

Në emisionin “Gratë n’Fokus”, Mula ka deklaruar se agjërimi veçse po ia shtonë energjinë dhe fuqinë.

“Diçka me agjërimin që është interesante është se ka kohë që nuk e kam mbajt agjërimin më herët. Këtë kohë të pandemisë sigurisht kamë qenë kureshtare me bo gjëra që skam bërë me herët. I kam shtuar ecjet nëpër male në këto ditë, aspak nuk me ka ndalu për me ndalë pasiononin dhe aktivitetin, mund të them po ndjenë më e gjallë dhe agjërimi ka shumë të mira”, ka deklaruar ajo.
Gjatë këtyre ditëve të muajit Ramzan, Mula ka arritur të ngjitet në malin e Rodokut, Oshlakun, Lubetenin e bjeshkë tjera.

Emisioni “Gratë n’Fokus”, me Doresa Geci është një ndër pesë produktet e reja të Gazetës inFokus.

Të tjera