Lajme

Alma Lama ‘befason’ me deklaratën për rrahjen e Arbana Xharrës (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 08:21 | 13 May 2017

Ambasadorja e Kosovës në Itali, Alma Lama, ka reaguar pasrrahjes brutale të antarës së PDK-së Arbana Xharrës.

Ajo përmes një postimi në “facebook” ka shkruar “Linçimi publik, nxitja e urrejtjes per çfaredolloji motivi: politik, gjinor, etnik, fetar….pashmangshem sjell dhune.” , transmeton Infokusi.com

Infokusi kishte raportuar për rrahjen e Xharrws,kliko këtu

Postimin e plotë të Lamës mund ta gjeni më poshtë:

“Populli e ka thene shume mençur:
Gjuha kocka nuk ka, por kocka thyen!

Linçimi publik, nxitja e urrejtjes per çfaredolloji motivi: politik, gjinor, etnik, fetar….pashmangshem sjell dhune.”

 

UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Të tjera