Auto&Tech

Alfa Romeo Stelvio, me çmim të ulët në krahasim me modelet rivale (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 09:32 | 12 May 2017

Prodhuesit Alfa Rome dhe FCA North America, sjellin së bashku modelin Stelvio me çmimin bazë prej 39 mijë eurove.

Në këtë formë, modeli SUV konsiderohet të kushtojë arsyeshëm, sidomos në krahasim me rivalët BMW X5 dhe X6, Land Rover Range Rover dhe Porsche Cayenne, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, nuk mungon luksi i prodhuesit italian, së bashku me lehtësitë teknologjike që sjell kompania amerikane.

-Advertisement-

Me 2.0-litra dhe 280 kuajfuqi, ky Stelvio arrin shpejtësinë prej zero deri në 100 kilometra në orë për 5.4-sekonda.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Coffee Show B2B në Zagreb nga Devolli Corporation

Të tjera