Lajme

Alea Dubruna ka nevojë për ndihmë, i duhen 60 mijë euro për tu operuar

Autori: Gazeta inFokus 21:27 | 16 April 2021

Alea Dobruna nga Fshati Llazicë Komuna e Malishevës vuan nga Tumor Diagnoza (Teratoma Sacrococcygeal).

2 vjecarja ka lindur me tumor dhe i nevojiten 60 mijë euro për ta bërë operacionin, shkruan Gazeta Infokus.

Familja nuk po mundet të përballojë shumen e kërkuar, nga spitali ku është transformuar në Turqi.
Ajo është operua 2 herë në Kosovë e 8 herë kishte marrë kemo-terapi, por nga spitalet në Kosovë u kërkua që të vazhdoj me trajtimin në Turqi.

Që nga 22 qershori i 2020 kur arriti në Turqi, bëri 2 operacione e 3 kemo-terapi.
Më poshte gjeni xhirollogarinë e familjarëve të saj si dhe numrin e kontaktit./Gazeta Infokus/

Të tjera