Lajme

Albin Kurti voton në Shqipëri

Autori: Gazeta inFokus 09:09 | 25 April 2021

Kryeministri  i Kosovës, Albin Kurti ka votar në Tiranë, për zgjedhjet parlamentare që po zhvillohen në Shqipëri, shkruan Gazeta Infokus.

Kurti pas votimit ka ftuar të gjithë qytetarët e Shqipërisë që të bëjnë zgjedhjen e duhur për vendin.

“Uroj dita e zgjedhjeve është ditë e demokracisë. I ftoj të gjithë qytetarët e Shqipërisë që sot ta respektojnë atdheun duke votuar dhe bërë zgjedhjen më të mirë. Dita është e bukur, e dielë, me diell, kështu do të jetë deri në mbrëmje”, ka thënë ai./Gazeta Infokus/

Të tjera