Lajme

Albin Kurti: Shpejt do ta kurorëzojmë marrëveshjen

Autori: Gazeta inFokus 14:14 | 30 November 2019

Ka filluar takimit ndërmjet Albin Kurtit dhe Isa Mustafës në Kuvendin e Kosovës. Liderët Kurti e Mustafa pritet të vendosin për ndarjen e posteve ministrore dhe çështjen e presidentit.

Albin Kurti njoftoi se nuk do të ketë deklarata dhe pas takimit do të lëshohet vetëm komunikata për medie.

“Nuk ka nevojë të na prisni do ta lëshojmë një komunikatë. Takimet dhe puna vazhdojnë do ta kurorëzojmë se shpejti”, u shpreh Kurti, raporton Ekonomia Online.

Të premten janë takuar grupet punuese të VV-së dhe LDK-së.Ata kanë paralajmëruar se në fillim të javës së ardhshme do të nënshkruhet marrëveshja e koalicionit VV-LDK.

Megjithëse para disa ditësh, Kurti provokoi Mustafën nga Tirana kur tha se Kryeministrat e mëhershëm kanë vjedhur derisa lideri i LDK’së kërkoi të mos bëhen provokime të tilla pasi minojnë çfarëdo bashkëpunimi ndërpartiak.

Të tjera