Lajme

Albin Kurti publikon letrën që e mori nga Blinken, kërkon ta rilexoni

Autori: Islam Morina 20:05 | 14 January 2022

Kryeministri i Kosovës, Albin kurti, ka publikuar në shqip dhe anglisht letrën që e mori nga Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony Blinken.

Kurti ka thënë se kjo letër e Blinken është përmbajtësore dhe që vlen të rilexohet, shkruan Gazeta Infokus.

“Në anglisht dhe të përkthyer në shqip e keni letrën të cilën e mora dje nga Sekretari Amerikan i Shtetit, z. Antony J. Blinken. Është përmbajtësore, e mirë dhe që vlen të rilexohet”, ka shkruar në facebook kryeministri i Kosovës Albin Kurti./Gazeta Infokus/

Të tjera