Lajme

Albin Kurti prezanton aderimin e ri Shenaj Shala, eksperte e protokollit ndërkombëtar

Autori: Gazeta inFokus 19:07 | 24 January 2021

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje ka bërë publik aderimin më të ri në këtë parti, që është prishtinasja Shenaj Shala, e cila është eksperte e protokollit ndërkombëtar, konsulente e mirësjelljes dhe trajnere e shkathtësive të buta.

Postimi i plotë i Kurtit:

E lindur në Prishtinë në vitin 1979, Shenaj Shala është eksperte e protokollit ndërkombëtar, konsulente e mirësjelljes, dhe trajnere e shkathtësive të buta.

Gjatë qeverisjes, Shenajin e emërova Shefe të Protokollit dhe Këshilltare të Jashtme Politike. Studimet e nivelit master Shenaj i ka përfunduar në vitin 2014 në Bruksel në “The International School for Protocol and Diplomacy” (ISPD), ndërsa në vitin 2020 u emërua ligjëruese për imazh dhe konsulencë politike në po të njëjtin institut.

Mes viteve 1999-2013, Shenaji punoi për Organizatën e Kombeve të Bashkuara në Kosovë dhe Afrikën Lindore si Asistente Personale e Përfaqësuesit Special të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, ndërsa në vitet 2013-2015 ishte koordinatore e qendrës së trajnimeve në Shell Oil & Petroleum për Lindjen e Mesme. Shenaj Shala nga sot është anëtare e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, dhe bashkë me të e shumë të tjerë, përfaqësimi ynë në institucionet e shtetit do të jetë i drejtë e i mirë.

Të tjera