Lajme

Albin Kurti nuk pranon që të shpalosë programin e qeverisë pa zgjedhur Osmanin presidente

Autori: Gazeta inFokus 11:03 | 02 April 2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ku është pyetur për planin e punës të qeverisë, ka thënë se fillimisht janë duke e skanuar gjendjen në të cilën e kanë gjetur vendin.

Ai po ashtu ka thënë se para shpalosjes së programit të qeverisë Kurti II duhet të bëhet zgjedhja e Presidentes së Kosovës.

“Ne jemi duke skanuar gjendjen në të cilën e kemi gjetur vendin dhe në bazë të kësaj do të përpilojmë edhe planin e punës.

Pra rendi don që fillimisht të bëjmë një skanim të tillë dhe gjithashtu të bëjmë edhe zgjedhjen e presidentes në Kuvendin e Kosovës.

Është e rrugës që të kemi zgjedhjen e presidentit dhe pastaj të shpalosim programin./Gazeta inFokus/

 

 

 

Të tjera