Lajme

Albin Kurti i përgjigjet ftesës së Abelard Tahirit

Autori: Gazeta inFokus 10:30 | 26 April 2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i është përgjigjur ftesës së deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri për të marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ku do të diskutohet për pandeminë.

Po ashtu kësaj ftese i është përgjigjur edhe Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, i cili po ashtu është i pranishëm në seancë.

Abelard Tahiri ka një ftesë për Albin Kurtin e Arben Vitinë

Kujtojmë se 30 minuta para fillimit të seancës, shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së i ka bërë thirrje e ftesë publikë që Kurti e Vitia të mos mungojnë në seancë dhe se prioritet i tyre duhet të jetë vetëm pandemia./Gazeta inFokus/

Të tjera