Sport

Albin Kurti feston sot ditëlindjen, ja sa vite ka mbushur

Autori: Gazeta inFokus 17:17 | 08 November 2021

Portieri i njohur kosovar, Albin Kurti, ka festuar sot ditëlindjen e tij, shkruan Gazeta inFokus.

Kurti ka mbushur 21 vjet dhe për këtë ditë ai ka marrë urime të shumta nga familjarët, miqtë e bashkëlojtarët e tij.

Ndryshe Albin Kurti i Vushtrrisë është bërë i njohur në vendin tonë, pasi ka emrin e njëjtë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Kurti aktualisht është pjesë e skuadrës së Vushtrrisë që garon në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

Më poshtë mund ta shikoni një video të realizuar nga Gazeta inFokus vitin e kaluar me Kurtin e Vushtrrisë./Gazeta inFokus/

Të tjera