Lajme

Albin Kurti emëron edhe një zëvendësministër

Autori: Gazeta inFokus 13:55 | 23 April 2021

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka emëruar sot edhe një zëvendësministër.

Arsim Berisha është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Shëndetësisë.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Arsim Berishën, zëvendësministër të Shëndetësisë, të cilit i ka uruar suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të tij”, thuhet në komunikatën për media që ka nisur Qeveria.

 

Të tjera