Lajme

Albin Kurti bën homazhe te varrezat e dëshmorëve në Gjilan

Autori: Gazeta inFokus 17:50 | 11 January 2020

Një delegacion i Lëvizjes Vetëvendosje i prirë nga kryetari Albin Kurti ka bërë sot homazhe te varrezat e dëshmorëve në Gjilan me rastin e përvjetorit të vrasjes së dy dëshmorëve të kombit, Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha.

Po ashtu, Kurti së bashku me deputetë të Kuvendit dhe zyrtarë e aktivistë të qendrës së VV-së në Gjilan kanë bërë vizitë edhe te familjet Mala e Berisha.

Një delegacion i Lëvizjes VETËVENDOSJE! i prirë nga Kryetari Kurti bën homazhe te varrezat e dëshmorëve në Gjilan me…

Gepostet von Lëvizja VETËVENDOSJE! am Samstag, 11. Januar 2020

 

Të tjera