Lajme

Alarmon nënkryetarja e VV-së: Nuk keni me pas mundësi të gjithë të bëni testin e koronavirusit

Autori: Gazeta inFokus 19:42 | 25 March 2020

Nënkryetrja e VV-së, Fatmire Kollcaku-Mulhaxha ka thënë se situata është serioze për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Ajo në sencën e Kuvendit ka thene se po ju drejtohet deputeteëve si epidemiologe duke ju thënë se ende nuk po mundet të besojë që janë në seancë kur po përballemi me një virus të tmerrshëm.

Nënkryetarja e VV-së ka thënë se deputetët po rrezikohen dhe me këtë edhe qytetarët për shkak se sipas saj nuk do të ketë asnjëherë mundësi që secili prej qytetarëve të bëjë një test se a është infektuar me koronavirus.

Mulhaxha-Kollcaku ka thënë se me këtë seancë është neglizhuar edhe Organizatën Botërorë e Shëndëtësisë./Gazeta inFokus/

Të tjera