Lajme

‘Alarmon’ Arben Vitia: Situata është shumë e rëndë, varianti i ri i virusit po prek të rinjtë

Autori: Gazeta inFokus 17:28 | 07 April 2021

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka mbajtur konferencë të përbashkët me ministirn e Financave, Hekuran Murati.

Ministri Vitia tha de po punohet në sigurimin e sa më shumë vaksinave.

ZYRTARE: Kështu do ti kompensojë Ministria e Financave bizneset për mbylljen 12 ditëshe

“Pararësisht vaksinimit dihet te respektojmë masat, deri sa nuk vaksinihemië të gjithë asnja nuk eshte i sigurt”

Vitia tha se situata ëdhte shumë e rëndë dhe se varianti i ri eshte shumë i rrezikshëm dhe i prek të rinjtë të cilët jane në fazen e fundit per vaksinim.

Vitia i ka arsytuar masat e reja me këyë gjendje dhe duhe marrë shembuj edhe nga vendet që në fazën e vaksinimit jane më përpara se Kosova.

“Qeveria po punon pa nderpresë që të siguroj sa me shumë vaksina nga kryeministri kurti deri te Presidentja” tha ai.

Të tjera