Lajme

Alarmi për bombë në stacionin e autobusëve del të jetë i rrejshëm

Autori: Gazeta inFokus 18:32 | 26 May 2023

Gazeta Infokus, para pak orësh ka raportuar për një alarm për bombë në stacionin e autobusëve në Prishtinë.

Rastin e ka konfirmuar për Gazetën Infokus, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, ku bëri të ditur se ky alarm ka qenë i rrejshëm.

“Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes duke ftuar edhe akterët e tjerë relevant dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve të nevojshme për të menaxhuar me situaten, përfshirë këtu edhe evakuimin e personelit dhe personave të tjerë prezent në perimetrin përreth.  Pas ndërmarrjes së të gjitha veprimeve të nevojshme operative si dhe kontrollit të detajuar të hapësirës së caktuar nga ana e njësive të specializuara për menaxhimin me mjetet shpërthyese, informata ka rezultuar të jetë e rrejshme”, ka thënë Borovci për Infokusin./Gazeta Infokus/

Vip Card e Petrol Company ofron tri herë zbritje

Të tjera