Rozë

Aktori i njohur vdes nga beteja me kancerin

Autori: Gazeta inFokus 19:32 | 11 October 2021

Aktori Granville Adams, më i njohur për rolin e tij si Zahir Arif në dramën e burgut të HBO “Oz”, ka vdekur pas një beteje të zgjatur kundër kancerit.

Tom Fontana, prezantuesi dhe producenti ekzekutiv i “Oz”, konfirmoi lajmin për vdekjen e Adams dhe i bëri nderime aktorit në Instagram të Dielën. “Natën e mirë, princ i ëmbël/dhe fluturimet e engjëjve të këndojnë për të pushuar,” shkroi Fontana nën një fotografi të Adams, raporton USA Today.

Bashkë-ylli i “Oz” Kirk Acevedo, i cili portretizoi Miguel Alvarez në serialin HBO, dha ngushëllimet e tij në Twitter, duke shkruar: “Unë humba brotën time sot pas një beteje të gjatë me kancerin, nuk bëj mirë me humbjen sepse unë” jam i panjohur me të “.

“Yo, ne do ta copëtojmë në anën tjetër një ditë,” vazhdoi Acevedo. “Deri atëherë … Pusho i qetë miku im”.

Harold Perrineau, i cili luajti Augustus Hill në “Oz”, shkroi në Instagram: “Ju nuk mund të qani gjithmonë, ndonjëherë ju duhet të festoni kohën që keni kaluar së bashku”.

“E DUA këtë njeri dhe të gjithë grupin e familjes/miqve që ne të gjithë krijuam,” shkroi ai. “Flini mirë Princ! Do të shihemi përsëri”.

Të tjera