Rozë

Aktores i ndalohet të luajë filma sepse është “shumë seksi”

Autori: Gazeta inFokus 10:35 | 27 April 2017

Një aktores kamboxhiane i është ndaluar që të luajë në filma të rinj për një vit, sepse “bosat e kulturës” së vendit thonë se ajo është “shumë seksi”.

Denny Kwan, 24 vjeçe, që është paraqitur në disa filma, nuk do të mund të luajë për një vit në asnjë film për shkak të kësaj ndalese.Me 300,000 ndjekës në rrjete sociale, Kwan tha se pjesët ku ajo luante në filma nuk ishin erotik, transmeton Gazeta Express.

Ajo tha për Cambodia Daily se e thirrën zyrtarët e Ministrisë së Kulturës dhe i thanë se nuk mund të marrë pjesë në asnjë film për një vit.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera