Lajme

Aksident zinxhir në kufirin Hungari-Serbi, përfshihen edhe vetura të mërgimtarëve që po vinin në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 10:43 | 28 July 2022

Raportohet se një aksident zinxhir ka ndodhur në orët e para të ditës së enjte afër kufirit Hungari – Serbi, ku pjesë e këtij aksidenti janë edhe veturat e mërgimtarëve që po vinin drejt Kosovës, transmeton albinfo.ch.

Daily News, media hungaeze shkruan se në aksident janë të përfshira gjashtë vetura, në mesin e të cilëve edhe shtetas të Zvicrës dhe Gjermanisë, të cilët ishin nisur drejt Kosovës.

Referuar informacioneve nga organet policore, hungareze, nuk ka viktima dhe të lënduar, por vetëm me dëme materiale.

Të tjera