Lajme

Aksident tragjikë në Podujevë: Humb jetën pasi që u godit nga vetura

Autori: Gazeta inFokus 11:04 | 22 February 2021

Një aksident tragjike ka ndodhur të dielën rreth orës 19:27 në Podujeve, ku një këmbësor ka humbur jetën pasi që u godit nga një veturë.

Kështu ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes raportit 24- orësh, shkruan Gazeta Infokus.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Shakovicë të Podujevës.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti derisa ishte duke drejtuar veturën, dyshohet nga pakujdesia ka goditur viktimën mashkull kosovar-këmbësor, të cilit i ka shkaktuar lëndime të rënda, dhe për pasojë ka ndërruar jetë pasi është dërguar në QKUK. Vdekjen e viktimës e kanë konstatuar mjekët kujdestar”, thuhet në raport.

Poashtu edhe një pasagjere e cila ishte në veturën e të dyshuarit ka pësuar lëndime.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje./Gazeta Infokus/

Të tjera