Lajme

Aksident tragjikë në Drenas, goditet për vdekje një këmbësor

Autori: Gazeta inFokus 09:51 | 15 September 2020

Një aksident tragjikë ka ndodhur në Drenas në mbrëmjen e së hënës.

Sipas Policisë së Kosovë, një person ka goditur me veture një këmbësor, shkruan Gazeta Infokus.

Viktima ka marrë lëndime të rënda dhe ka ndërruar jetë.

“Ka ndodhur një aksident trafiku, derisa ngasësi mashkull kosovar me veturën e tij dyshohet se nga pakujdesia ka goditur këmbësorin mashkull kosovar. Si pasojë e aksidentit këmbësori ka ndërruar jetë. I dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë.

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 53 aksidente.

Prej tyre një ka qenë më fatalitet, ndërsa 23 më të lënduar e 29 me dëme materiale./Gazeta Infokus/

Të tjera