Lajme

Aksident në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, ka të lënduar

Autori: Gazeta inFokus 15:00 | 02 May 2022

Një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, ku si pasojë janë lënduar tre persona, shkruan Gazeta Infokus.

Këtë për Infokus e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

Ai tha se në aksident janë përfshirë dy automjete.

“Një aksident trafiku me të lënduar është shkaktuar rreth orës 12:00, në rrugë nacionale Mitrovicë-Prishtinë, përkatësisht në segmenti rrugorë në fshatin Stanovcë. Në aksident janë përfshirë dy automjete, si pasojë e aksidentit dhe lëndimeve të pësuara tre (3) persona kanë kërkuar tretman mjekësor”, tha Zahiti./ Gazeta Infokus/

Të tjera