Lajme

Aksident në Podujevë, lëndohen 6 persona

Autori: Gazeta inFokus 13:10 | 02 January 2018

Gjashtë persona kanë marrë lëndime trupore në një aksident trafiku në fshatin Shtedim në Podujevë.

Sipas Policisë së Kosovës aksidenti ka ndodhur dje rreth orës 15:00, transmeton Infokusi.com.

Në aksident janë përfshirë dy vetura me targa vendore .

-Advertisement-

Gjashtë të lënduarit, tre meshkuj dhe tri femra pas marrjes së tretman mjekësor ne QKUK Prishtinë janë liruar në shtëpi.

“Raportohet për një aksident komunikacioni në mes te dy veturave me targa vendore me ngasës meshkuj K-Shqiptar. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar gjashtë pasagjerë tre meshkuj dhe tri femra K-Shqiptare dhe të dy drejtuesit e veturave. Të lënduarit pas marrjes së tretman mjekësor ne QKUK Prishtinë janë liruar në shtëpi.”/INFOKUSI

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Shkolla Finlandeze lanson programin IMPACT: Tani edhe në gjuhën shqipe, me çmim të përballueshëm

Të tjera