Lajme

Aksident në Fushë Krujë, të riun e zë gjumi në makinë, 4 të palgosur, 2 në gjendje të rëndë

Autori: Gazeta inFokus 09:06 | 02 August 2017

Një aksident i rëndë automobilistik në orët e para duke hyrë dita e mërkurë në afërsi të fshatit Luz, në rrugën Fushë Krujë-Milot. Një automjet tip “Golf 4” më të cilin udhëtonin 4 persona dhe një tjetër automjet tip “Ford Monteo” me portobagazh i cili drejtohej nga një djalë, janë përplasur. 4 persona kanë mbetur të plagosur, 2 prej të cilëve sipas dëshmitarëve, janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Të plagosurit janë të moshave të reja 25-30 vjeç dhe sipas dëshmitarëve, shoferin e “Fordi-t” e ka zënë gjumi në timon dhe ky ka qenë shkaku i përplasjes së dy automjeteve.

Ambulanca transportoi për në spital dy personat që ndodheshin në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa djali që duket i shtirë në foto u transportua me një makinë të rastit pas 20 minutash. I riu kishte të çara pas koke dhe u dërgua për kurim në spital, ndërkohë që gjendja shëndetësore e tij nuk është bërë e ditur.
Sipas dëshmitarëve për JOQ.al, njëri prej djemve kishte mbetur në makinë dhe u nxor nga personat që iu gjendën në ndihmë. Shoferi i “Fordi-t”nuk ka mbetur i plagosur rëndë, por djemtë që udhëtonin me “Golf 4” kanë marrë lëndime serioze. Policia gjendet në vendngjarje për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Shkolla Finlandeze lanson programin IMPACT: Tani edhe në gjuhën shqipe, me çmim të përballueshëm

Të tjera