Lajme

Aksident në Fushë Kosovë, shkaktohen kolona të gjata

Autori: Islam Morina 17:30 | 05 August 2022

Një aksident trafiku ka ndodhur në rrethin e Fushë Kosovës, ndërmjet nja kamioni dhe një veture, shkruan Gazeta Infokus.

Nuk dihet nëse nga ky aksident ka mbetur dikush i lënduar, por lexuesi që i ka dërguar fotot në redaksinë e Gazetës Infokus, ka thënë se si pasojë e këtij aksidenti janë krijuar kolona të gjata.

Numri i aksidenteve në vend ka shënuar rritje, por edhe masat e policisë në parandalimin e aksidenteve janë shtuar.

Policia në vazhdimësi bën thirrje për kujdes të shtuar në trafik dhe respektim të rregullave të trafikut rrugor, në mënyrë që të ketë sa më pak aksidente rrugore, e që në disa raste po përfundojnë me fatalitet./Gazeta Infokus/

Të tjera