Lajme

Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, tre persona dërgohen në spital

Autori: Gazeta inFokus 09:38 | 12 October 2021

Tre persona janë lënduar në një aksident trafiku në autostradën “Ibrahim Rugova gjatë ditës së hënë.

Kjo pasi që ngasësi i veturës ka humbur kontrollin dhe ka dalë jashtë rrugës, shkruan Gazeta Infokus,

Kështu ka informuar Policia e Kosovës përmes raportit 24-orësh

“Ka ndodhë një aksident trafiku e përfshirë vetëm një veturë me ngasës mashkull kosovar i cili dyshohet se ka humbë kontrollin gjatë ngasjes dhe ka dalë jashtë rruge. Si pasojë e aksidenti janë dëmtuar rrethojat e rrugës si dhe kanë pësuar lëndime tre persona të cilët kanë marrë tretman mjekësor në spitalin e Prizrenit pastaj njëri prej tyre është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.”, thuhet në raport./Gazeta Infokus.

 

Të tjera