Fokus

Aksident i rëndë në Graqanicë, vdes një person

Autori: Gazeta inFokus 22:18 | 16 September 2023

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në rrugën Llapnasellë -Graqanicë, ku si pasojë ka vdekur një person, shkruan Gazeta Infokus.

Këtë për Infokus e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ajo tha se në këtë aksident kanë qenë të përfshira dy vetura.

Sot rreth orës 16:30 kemi pranuar informatën se në rrugën Llapnasellë -Graqanicë, ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira, dy automjete, të cilat kanë qenë në lëvizje. Si pasojë e aksidentit lëndime  trupore kanë pësuar dy persona, një prej tyre nuk kanë arritë të përballojnë plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë . Vdekjen e ka konstatuar ekipi mjekësor në QKUK”, ka deklaruar Ahmeti për Infokus.

Ndryshe ajo tha se me rastin po merret hetuesia nga njësiti i trafikut rrugor./Gazeta Infokus/Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Universiteti #1 në SHBA për impakt global vjen në Kosovë?

Të tjera