Lajme

Aksident i rëndë në autostradën Suharekë-Prizren, vdes një person

Autori: Gazeta inFokus 21:04 | 27 December 2021

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sonte në autostradën Suharekë-Prizren.

Lajmin e ka konfirmuar për Express, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

“Rreth ores 20:00 ne autostradë afer Suharekes, eshte shkaktuar nje aksident trafiku me fatalitet. Sipas informatave fillestare dyshohet se nje automjet dhe nje person kembesor jane perfshir ne kete aksident. Njesitet kompetente kane dal ne vendin e ngjarjese dhe pas raportimeve tjera do te njoftoheni per detajet”, tha Hoxha.

Të tjera