Lajme

AKR nuk do të shkojë e vetme në zgjedhje

Autori: Gazeta inFokus 00:03 | 16 May 2017

Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka thënë se AKR nuk do të shkoj e vetme në zgjedhje.

“Nuk do të futemi vetëm në zgjedhje jo pse frikësohemi, sepse AKR nëse hyn vetëm do të jetë mbi 10 %. Problemet nuk zgjedhën nëse shkojmë vetëm”, ka thënë Bahtiri në një intervistë në RTV Dukagjini.

AKR, sipas tij, do ta përcaktoj fituesin e zgjedhjeve të ardhshme.

“Mendimi im është qe të ndryshohet kjo Qeveri dhe AKR do të marr vendim qe të mos shkohet vetëm”, ka shtuar ai.

Etiketa:
Storie Suksesi – Studentët e Kolegjit Universum fitues të garës Mobile Hackathon App

Të tjera