Lajme

Ahmeti u ofron kushte më të mira librashitësve në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 17:57 | 29 April 2017

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur që në kryeqytet janë janë vendosur 8 kiosqe për librashitës, transmeon Infokusi.com

Postimi i Ahmetit:

Tashmë 8 kiosqe për librashitës janë vendos në sheshet e Prishtinës. Ky projekt i bashkëfinancuar me DEMOS ka zbukuruar sheshet, dhe po e zgjidh një problem afatgjatë. Shpresojmë ta shtoj edhe dashurinë për librin.
Gjatë javëve në fillim do të publikohen kriteret për vendosjen e shitësve./INFOKUSI

 

Gazetaria Digjitale – Profesioni i së ardhmës

Të tjera