Lajme

Ahmeti tregon se kush do të paguaj 10 euro për të hyrë në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 21:43 | 19 November 2020

Deklarata e kreut dhe nënkryetarit të komunës së Prishtinës, se për të hyrë në Prishtinë duhet paguar taksë prej 10 eurove, pati nxitur reagime të shumta

E për këtë në emisionin Rubikon ka folur kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili ka thënë se kjo deklaratë e tij dhe nënkryetarit Selim Pacolli, është keqinterpretuar dhe keqkuptuar.

Sic ka thënë Ahmeti, kjo taks do të vlej edhe për banorët e Prishtinës

Të tjera