Lajme

Ahmeti takon Waqa për mundësitë e Kosovës në Forumin për Ishujt e Paqësorit

Autori: Gazeta inFokus 11:41 | 05 July 2024

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, ka takuar Sekretarin e Përgjithshëm të Forumit për Ishujt e Paqësorit, Baron Waqa.

Sipas njoftimit të MPJD-së, zëvendësministri Ahmeti dhe sekretari Waqa, diskutuan për progresin e Kosovës viteve të fundit dhe aktivitetet e PIF.

“Po ashtu, gjatë takimit u diskutua për mundësitë e bashkëpunimit midis Republikës së Kosovës dhe Forumit për Ishujt e Paqësorit. Zëvendësministri Ahmeti, falenderoi Sekretarin Waqa për bisedën e hapur dhe pritjen miqësore”, vazhdon njoftimi.

-Advertisement-

Forumi i Ishujve të Paqësorit, është themeluar në vitin 1971 dhe ka 18 shtete anëtare. Vizioni i tyre është që në rajonin e Paqësorit të mbizotërojë paqja, harmonia, siguria dhe prosperiteti, ku të gjithë popujt e Paqësorit mund të jetojnë të lirë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Comodita në Gjermani shpalos koleksionin e produkteve të reja në panairin Heimtextil në Frankfurt

Të tjera