Lajme

Ahmeti: Pas tubimeve politike, si kemi moral me kërku nga qytetarët çfarëdo mbyllje?

Autori: Gazeta inFokus 22:20 | 21 February 2021

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ia ka lënë fajin fushatës zgjedhore dhe partive politike për rritjen e rasteve me koronavirus, shkruan Indeksonline.

Ai tha se pas tubimeve politike, nuk kemi kredibilitet moral me kërku nga qytetarët çfarëdo mbyllje.

“Në një situatë hipotetike (larg qoftë – por me probabilitet të lartë), ku rastet me covid arrijnë mbi 800 në ditë – do të nevojiten masa restriktive. Pas asaj fushate me tubime, si kemi kredibilitet moral me kërku nga qytetarët çfarëdo mbyllje”.

Të tjera