Lajme

Ahmeti paralajmëron shtim të infektimeve me COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 22:02 | 19 February 2021

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka shprehur shqetësimin e tij për mosrespektimin e masave anti-COVID-19 duke dhënë paralajmërimin për rritje të rasteve me koronavirus.

Ahmeti ka paralajmëruar se ditëve në vijim do të ketë rritje të rasteve me Covid-19.

Ndërsa për krejt këtë shqetësim, Ahmeti  fajtorë i ka bërë subjektet politike, shkruan Gazeta inFokus.

“Duke marr parasysh moskujdesin e partive gjatë fushatës, dhe gjendjen në regjion e Evropë, lehtë e pritshme që numrat e të infektuarve me Covid do të rriten në Kosovë. Vetëm sot kishte mbi 300 raste dhe 10 viktima. Ju lutemi për kujdes. Mos ta kthejmë këtë moskujdes në tragjedi më të madhe”, ka shkruar Ahmeti.

Në  Kosovë kanë vdekur 10 persona dhe 340 raste të reja me koronavirus. /Gazeta inFokus/

Duke marr parasysh moskujdesin e partive gjatë fushatës, dhe gjendjen në regjion e Evropë, lehtë e pritshme që numrat e…

Posted by Shpend A. Ahmeti on E premte, 19 Shkurt 2021

Të tjera