Lajme

Ahmeti ironizon me protestën e aktivistëve të VV-së: Protestoj kundër Covid-19

Autori: Gazeta inFokus 18:02 | 25 March 2020

Kryetari i Komunë së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se është duke protestuar kundër pandemisë Covid-19.

Këtë e bëri ai të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.

“Protestoj kundër #covid19 me dezinfektim të ndërtesave në Prishtinë”, ka shkruar Ahmeti.

Disa aktivistë të VV-së tash kanë dalë në protestë para Kuvendit të Kosovës. Ata po prihen nga ish kandidati i VV-së Valdrin Ahmeti.

Por, drejtuesi i Sekretariatit për Media dhe Komunikim në Vetëvendosje, Arlind Manxhuka përmes një postimi në Facebook ka thënë se protesta e aktivistit Valdrin Ahmetit para Kuvendit të Kosovës nuk është organizim e as qëndrim i Vetëvendosjes.

 

Të tjera