Lajme

Ahmeti: Akt i shëmtuar në Kuvend, të ruhet gjakftohtësia (Video)

Autori: Gazeta inFokus 13:56 | 28 April 2017

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur për herë të parë për gjendjen e dhunës mbrëmë në Kuvendin e Maqedonisë ku ka thënë se është akt i shëmtuar, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Ahmeti ka bërë thirrje për qetësi dhe për maturi.

Ai thotë se nuk do të jenë pjesë e takimit të thirrur nga kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov.

-Advertisement-

”Veprimet do të vazhdojnë edhe më tutje, për forcuar institucionet me shumicën e re parlamentare.” ka thënë Ahmeti.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera