Lajme

Agim Veliu tregon se a janë afër marrëveshjes me Vetëvendosjen

Autori: Gazeta inFokus 22:40 | 10 January 2020

Vazhdojnë mospajtimet në deklarime publike Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka thënë se nuk janë afër marrëveshjes me Vetëvendosjen për formimin e Qeverisë së re.

Veliu ka thënë se Vetëvendosje po e fton LDK-në për koalicion duke vepruar ashtu siç donë ajo.

Sipas tij, kjo gjë është e papranueshme për LDK-në.

Deputetja e Kuvendit nga Vetëvendosje, kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se Vetëvendosje dhe LDK janë në një moment kritik të bisedimeve.

Tha se nuk duhet të zhbëhet procesi i negocimit për shkak të postit të kryeparlamentarit.

Të tjera