Lajme

Agim Aliu fillon ndërtimin e një projekti madhështor

Autori: Gazeta inFokus 13:54 | 05 October 2021

Edhe një projekt madhështor do të ndërtohet në Ferizaj.

Kësaj radhe në Nikadin do të ndërtohet një nënkalim, shkruan Gazeta Infokus.

Kështu ka njoftuar, Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu, përmes një postimi në llogarinë e tij në facebook.

“Ferizaj nuk ka kohë për pushim. Nënkalimi për këmbësorë dhe vetura në Nikadin, ka marr tashmë formë, për t’i shërbyer kalimit të sigurt e shmangies përgjithmonë të më të keqes në këtë zonë që shkaktoi shumë viktima. Përveç një projekt modern e madhështor i infrastrukturës rrugore, nënkalimi në Nikadin është projekt jetik, për sigurinë e qytetarëve”, thuhet në njoftim./Gazeta Infokus/

Të tjera