Lajme

Afro 90 aksidente trafiku brenda një dite në Kosovë, dy prej tyre me fatalitet

Autori: Gazeta inFokus 10:38 | 26 July 2022

Brenda 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 86 aksidente trafiku, shkruan Gazeta Infokus.

Prej tyre, 2 janë me fatalitet, 39 aksidente të tjera kanë ndodhur me të lënduar si dhe 45 të tjerë kanë ndodhur me dëme materiale.

Po ashtu në të njëjtën ditë Policia e Kosovës ka gjobitur 1 mijë e 753 qytetarë për mosrespektimin e ligjit në trafik, ka arrestuar 34 persona, 27 të tjerë janë dërguar në mbajtje si dhe një person është në vuajtje të dënimit./Gazeta Infokus/

Të tjera