Rajoni dhe Bota

Afro 30 mijë raste të reja me COVID-19 brenda ditës në Francë

Autori: Gazeta inFokus 20:36 | 18 October 2020

Franca ka regjistruar 84 viktima të reja dhe 29.837 raste me koronavirus në 24 orët e fundit.

Shifrat janë më të ulëta se ato të së shtunës kur u regjistruan 32.427 raste të reja dhe 90 viktima, raporton Reuters.

Numri total i të infektuarve në Francë që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 897.034, ndërsa numri i të vdekurve është 33.477.

Të tjera