Lajme

Afro 100 aksidente trafiku për një ditë në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 09:42 | 09 August 2022

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, kanë ndodhur 95 aksidente trafiku, shkruan Gazeta Infokus.

Prej tyre, 36 aksidente ka në ndodhur me të lënduar si dhe 59 aksidente të tjera kanë ndodhur me dëme materiale.

Po ashtu në kë njëjtën ditë, policia ka gjobitur 1 mijë e 928 qytetarë të cilët nuk kanë respektuar ligjin në trafik, ka arrestuar 24 persona si dhe 19 të tjerë janë dërguar në mbajtje./Gazeta Infokus/

Etiketa:

Të tjera