Lajme

Abelard Tahiri kërkon falje për sharjen e tij në Kuvend

Autori: Gazeta inFokus 11:40 | 28 April 2022

Shefi i Grupi Parlamentar të Partisë Demokratikë të Kosovës, Ableard Tahiri ka sharë sot në Kuvend, pasi në kuvend u bë zhurmë, shkruan Gazeta Infokus.

Tahiri kishte harruar se e ka mikrofonin lëshuar dhe derisa godiste tavolinën e Kuvendit, u dëgjua të thotë “A robt jau q*****”.

E për këtë kryeparlamentari ,Glauk Konjufca kërkoi nga ai që të kërkojë falje.

“Në asnjë rrethanë, në asnjë moment s’kam menduar ta shaj asnjë deputetë, ka qenë në afekt për shkak të situatës dhe asaj që erdhëm. Në asnjë rrethanë nuk i është drejtuar asnjë deputeti, kushdo që është ndier i ofenduar për një fjalë të cilën e kam përdorur e që nuk po e di, ju kërkoj falje deputetëve dhe të gjithë qytetarëve që na shikojnë”, tha Tahiri./Gazeta Infokus/

Të tjera