Lajme

Abelard Tahiri: Ect ju shkut, tani vjen një kryeministër nga PDK-ja që e heq vendin nga sanksionet

Autori: Gazeta inFokus 17:00 | 29 February 2024

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, në seancën e Kuvendit i është drejtuar qeverisë Kurti duke iu thënë se mandati i tyre tashmë ka përfunduar.

Tahiri ka thënë se kjo është më e mira që mund ti ndodhë vendit, duke shtuar që partia në pushtet nuk do të ketë më mundësinë të jetë pjesë e qeverisjes.

Madje ai ka shtuar se në krye të Kosovës do të vijë një kryeministër nga PDK-ja dhe ministra profesionistë të cilët do të nxjerrin Kosovën nga kriza.

-Advertisement-

“Por a dini çfarë është e mira e krejt kësaj pune, se jeni në fund. E krytet, e krytet, shkut e përfundut ect, shkut, qikjo është e mira, edhe ju ma nuk ktheheni këtu, këtu kanë me ardhë ministra tjerë, njerëz profesionistë. Do të vjen një kryeministër edhe që e nxjerr vendin nga këto sanksione, edhe që e nxjerr shëndetësine nga ky kolpas e që vjen nga Partia Demokratike e Kosovës”, ka thënë Tahiri./Gazeta Infokus/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera