Sport

Abdullahu: Sa më shumë vonohet marrëveshja, aq më shumë po flasin personat pa sens politik

Autori: Gazeta inFokus 23:44 | 13 January 2020

Faton Abdullahu, Analisti politik, ka thënë se vonesat e shumta për arritjen e marrëveshjes për koalicion mes LDK’së dhe VV’së kanë bërë që të ketë zëra të kritikëve që ende dëshirojnë establishmentin e vjetër.

“Sa më shumë po vonon marrëveshja, aq më shumë po shtohen zërat e personave pa sens politik të kohës dhe nuk kanë lidhje me vullnetin e qytetarëve”, ka thënë Abdullahu.

Por Abdullahu e pranon se këto vonesa po ndikojnë edhe në besimin e qytetarëve, në atë që u votua si “koalicion i shpresës”.

“Në kohën kur lidhja e marrëveshjes po zhagitet, po humb shpresa tek qytetarët e vendit”, tha ai, në T7./Gazeta inFokus/

Të tjera