Lajme

Abdixhiku takon ambasadorin italian, e njofton për qëndrimet e LDK-së

Autori: Gazeta inFokus 15:18 | 27 May 2024

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka pritur në takim sot ambasadorin e Italisë në Kosovë, Antonello De Riu.

Në njoftimin e LDK’së thuhet se Abdixhiku e ka njoftuar ambasadorin italian për qëndrimet e partisë karshi situatës dhe zhvillimeve politike në vend.

Abdixhiku ka folur për nevojën e vazhdueshme për integrimin e Kosovës në institucione euroatlantike.

-Advertisement-

Gjithashtu, kreu i LDK’së ka shprehur mirënjohje dhe falënderim për mbështetjen e Italisë ndaj Kosovës.

“Kryetari Abdixhiku e njoftoi ambasadorin De Riu rreth qëndrimeve të LDK-së karshi situatës dhe zhvillimeve politike në vend. Gjatë takimit kryetari Abdixhiku po ashtu ritheksoi nevojën e vazhdueshme për integrimin e Kosovës në institucionet euroatlantike. Po ashtu u diskutua për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet vendeve tona, ndërsa kryetari Abdixhiku shprehu mirënjohjen e tij për mbështetjen që Italia i ka dhënë Kosovës në të gjitha proceset.”

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova dhe Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruajnë vazhdimin e marrëveshjes së sponsorizimit për periudhë 10-vjeçare

Të tjera