Lajme

Abdixhiku në aktivitetin e Forumit të Gruas thotë se LDK prin në krjimin e hapësirës për gratë

Autori: Gazeta inFokus 18:38 | 03 March 2024

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, njofton se në Forumin e Gruas kanë diskutuar për pavarësinë ekonomike të gruas dhe edukimin e aftësimin profesional si mjet drejt arritjes së këtij qëllimi.

Abdixhiku thotë se “si parti e qendrës së djathtë, ne besojmë në lirinë ekonomike të gruas; besojmë në përgjegjësi të barabartë e në përpjekje të përbashkët në krijimin e një shoqërie që i gërsheton vlerat tona tradicionale me kohët moderne. Ky është misioni ynë ideologjik”.

Postimi i tij i plotë:

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera