Lajme

Abdixhiku: Kurtit i mungojnë argumentet, nuk do debat, do cirk

Autori: Gazeta inFokus 21:22 | 23 March 2023

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, duke përshkruar qasjen e Kurtit, i është referuar një thënie të perandorëve, të cilët, sipas tij, parullën e kishin si në vijim: “Populli do cirk dhe bukë”.

“Talljet e Kurtit janë shenjë e mungesës së argumentit dhe shprehje e mosguximit. Sa herë flasim për dialogun Kurti nuk do debat, do cirk.

Sipas parullës së perandorëve diktatorë romak “Populli do cirk dhe bukë”, por ky i shkretë as bukë nuk mund t’ju jap, veç cirk”, ka thënë Abdixhiku në emisionin Debat Plus.

Prince Caffe shpërblen Xhemil Skenderin me veturë “Fiat 500”

Të tjera