Lajme

Abdixhiku i replikon Kurtit: Ti e tradhtove Kosovën

Autori: Gazeta inFokus 13:51 | 02 June 2023

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, e ka quajtur tradhtar kryeministrin Albin Kurti, gjatë seancës së Kuvendit ku po diskutohet për situatën në vëri, që është tensionuar qe një javë.

Sipas Abdixhikut, koordinimi me aleatët për Kurtin është përçmim.

“Unë besoj që në kryeministrin e vëren një dallim substancial e që është edhe ideologjik, sepse ky koordinimin siç e ka thënë dhe siç e sheh, dhe siç e shpreh me trup e me gjuhë, e sheh një farë poshtërimi. “A po doni koordinim apo çka po doni?”. Kjo është shprehja e tij. Për neve koordinimi me aleatët me miq, me ata që tu kanë gjind në momentin më të vështirë historik, që në ditën kur ka vendos me u marrë me Kosovën kemi thanë kemi shpëtu, me ata të cilët i përballin po ato shkronja Z, po ato banda kriminale, me ta, me ta duhet të shtrojmë sovranitetin në veri. Dhe ky dallim është substancial. Sepse për neve është patriotizëm dhe e jotja çka po bën është tradhti”, tha Abdixhiku.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

146 staf i UNI-Universum International College ligjërojnë dhe trajnohen në Universitete Evropiane

Të tjera