Lajme

Abbott homazhe në Krushë të Madhe, ditën kur në Angli kujtohen të rënët në luftë

Autori: Gazeta inFokus 18:46 | 11 November 2021

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, ka bërë sot gjatë ditës homazhe pranë memorialit në Krushë të Madhe.

Ai ka thënë se këtë e ka bërë në ditën kur në vendin prej nga vjen është dita kur përkujtohen të gjithë ata që kanë vdekur gjatë luftërave.

“Sot njerëzit në Britaninë e Madhe kanë kujtuar të gjithë ata që kanë vdekur gjatë konflikteve. Në këtë ditë përkujtimi kam bërë nderime pranë Memorialit në Krushë të Madhe. Nuk duhet harruar humbjen dhe sakrificën e kaq shumë njerëzve”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook.

Të tjera