Lajme

Abazoviq shpallë tri ditë zie pas tragjedisë në Cetinë

Autori: Gazeta inFokus 21:55 | 12 August 2022

Qeveria e Malit të Zi sonte do të shpallë tri ditë zie si shenjë solidarizimi me familjarët e 11 viktimave që humbën jetën dhe gjashtë të plagosurve nga sulmi me armë në Cetinë.

Këtë informacion e ka bërë të ditur kryeministri Dritan Abazoviq në kanalin e tij Telegram.

“Qeveria e Malit të Zi sonte do të shpallë tri ditë zie në lidhje me tragjedinë e madhe që ndodhi sot në Cetinë”, ka shkruar Abazoviq.

Të tjera